Opublikowany przez: Mela134
Autor zdjęcia/źródło: Odkwaszanie organizmu@freepik.com
Kiedy masz złe samopoczucie, brakuje ci energii, często zapadasz na infekcje, a twoja skóra jest szara - mogą to być objawy zakwaszonego organizmu, który nie pracuje prawidłowo. Stara się on zneutralizować działanie kwasów, co doprowadza do nadmiernej aktywności systemu odpornościowego i może powodować problemy z trawieniem, zaparcia i wzdęcia. W jaki sposób możemy odkwasić, organizm?
Kup w aptece papierek lakmusowy. Jeżeli pH moczu jest niższe od 6.8 oznacza to, że stan twojego organizmu wskazuje na ukryte zakwaszenie tkanek. Masz mało alkalicznego roztworu buforowego, tj. dwuwęglanu potasu, sodu, wapnia i magnezu, za to duże ilości kwasów pochodzenia białkowego takich jak kwas azotowy, fosforowy, siarkowy i moczowy. Idealne pH dla ciebie to 7,36
Liściaste zielone warzywa zawierają najwięcej witamin, składników odżywczych oraz minerałów o alkalizującym działaniu. Jedz codziennie różne odmiany sałaty, kapustę, jarmuż, szczypiorek, szpinak i rukolę. Do tego inne zielone warzywa jak avocado, paprykę, zielony groszek, bób, ogórki. Jedz każdą zieloną żywność, bo tam znajduje się cenny chlorofil.
Nie pij kupnych słodkich napojów gazowanych typu cola. Te produkty mocno odwadniają organizm. W organizmie pozostają i krążą wszystkie toksyny oraz chemia z jedzenia. Powoduje to opuchnięcia twarzy i nóg oraz bóle głowy.
Aby dobrze nawodnić organizm powinnaś wypijać około 8 szklanek wody źródlanej, naturalnych soków owocowych i warzywnych. Picie soków owocowych w umiarkowanych ilościach pomaga zwiększyć dzienne spożycie owoców i warzyw oraz dostarczyć organizmowi ich zalecane ilości. Możesz także pić ziołowe i owocowe herbatki. Dzień zaczynaj od szklanki wody z cytryną, a nie od kawy czy mocnej herbaty. Dobry jest także ocet jabłkowy. Przed posiłkiem wypijaj wodę z jego dodatkiem. Działa on alkalizująco.
Unikaj rafinowanych margaryn i olejów. Możesz je znaleźć w gotowych słodyczach i gotowych potrawach oraz w tych smażonych. Zdrowe tłuszcze zawierają właściwe proporcje kwasów omega 3. Ponieważ twój organizm sam nie potrafi ich wytworzyć, dlatego musisz je dostarczyć wraz z pożywieniem. Pamiętaj, zdrowy tłuszcz dostarcza dużo energii, przywraca dobre trawienie, skóra staje się bardziej zdrowa, a mózg pracuje jaśniej. Używaj nierafinowanych tłuszczy jak: oliwy z oliwek, oleju lnianego, oleju kokosowego. Ten ostatni zawiera bardzo duże ilości kwasu laurynowego, który jest bardzo wartościowy dla organizmu. Kwas ten znajduje się także w mleku matki.
Produkty zawierające białą mąkę, serwatki, mleko w proszku, mięso, mleko czy nabiał mają duże właściwości zakwaszające organizm. Zamiana mleka krowiego na przykład na migdałowe zdecydowanie poprawia pH organizmu. Spożywaj też z umiarem gluten, który jest jednym z bardziej szkodliwych dla zdrowia białek. Zrób sobie w tygodniu dzień bez nabiału, a także bezmięsny i bezglutenowy. Wyjdzie Ci to tylko na zdrowie.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Pokaż wszystkie artykuły tego autora
Nie masz konta? Zaloguj się, aby pisać swoje własne artykuły.